Tango’yu yaşamak!

Yıllardır Tango yapıyorum. Benim için bu süre 5 yıl olsa da henüz yeni başlamış gibi heyecanlıyım. Yıllar geçtikçe gerçekten dans etmeye başlayınca anlam kazanan bir dans olduğuna farkındalığım geliştiğinde karar verdim. Kimine göre uzun bir süredir kimine göre yolun başı gibi. Tangoya ilk başladığımda ruhumuzun bedenimizden ayrı yaşadığının farkında değildim. Tango ruhumuzda hissettiklerimizi ve  yaşadıklarımızı vücudumuza aktarmak için olağanüstü bir dans.  Ruhunuzda istediklerinizi hayatınıza yansıtmak için muhakkak tango yapın.

Tango dediğimizde ilk aklıma gelen sarılmak. Sarılmak huzur, güven ve mutluluk sağlar. Mutlu insan kaygıyı bir kenara bırakır. Kaygı olmadığında takip etmek kolaylaşır. Dansa başladığımızda herşeyi bir kenara bırakırız. Müziği bedenimizle yakaladığımız zaman keyif almaya başlarız.  Tam anlamıyla  Her parça ayrı bir keyif, her sarıldığım enerji ayrı bir öğretidir.  Ruhum Tango ile huzur buluyor. Bedenim ise ritim içinde hareket ederek gelişiyor.

Dersler olsun, pratik veya milonga (tango geceleri) hepsinin yeri ayrı bir keyif sürecidir. Ne kadar gelişirsem o kadar mutlu oluyorum. Öğrenmeyi de öğretmeyi de seviyorum. Eğitmenlerimin bana sundukları asistan eğitmen rolüm ise büyük sorumluluk oluşturuyor. Bu şekilde Tango içerisinde farkındalığım artıyor. Asıl mesleğim olan görsel sanatlar öğretmenliğime de ışık tutuyor. Sabrı, azmi, detayları, çalışmanın önemini Tango ile kazandım.

Yaş kavramı önemini yitirdi. Her yaşın ayrı yaşanmışlığını ve yaşanması gerekenleri bana öğretti. Çocuklar, gençler, orta yaş veya üstü hepsi aynı noktada buluşuyor. Tango’nun büyülü dünyasındaki var olmanın müzikal enerjisinde.

Kişisel gelişimimde bana katmış olduğu tüm değerleri rutin hayatımda büyük etki yarattı. Her attığım adım bir sonrakinin tatlı heyecanı ile hayat buldum. İyi ki Tango ile tanışmışım. İyi ki hiç vazgeçmemişim diyebildiğim bir dünyaya sahip oldum. Sosyalleşmek ve farklı enerjiler ile buluşmak, bu dans türü tanışmak içerisinde var olmak bir ayrıcalık gibidir.

Enerjimin en dibe indiği dönemler de bile dans ederek yükselmenin tekrar rahat nefes alabilmenin ve en önemlisi de hissedip yaşama sarılmanın yolunu bu şekilde buldum. Kendime yapmış olduğum en büyük iyilik ve yatırım oldu. Bize katılmak için bir adım atmanız yeterli olacaktır.

Sevgilerimle,