SIK SORULANLAR

Dersler hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Dersler ve işleyiş tarzımız. Derslerimiz grup veya özel dersler şeklinde ikiye ayrılır. Partner zorunluğumuz yoktur. Derslerimize yetiştirdiğimiz asistanlarımız eşlik ederler. Özel dersler kişiye özel olup 60 dk/ 1 saattir. Grup dersleri mola dahil 90dk/ 1,5 saattir.Derslerimiz belli müfredat eşliğinde uygulanır. Bazen kişiye özel dersler de kişiye özel müfredat oluşturulur. Eğitim süresi kişinin istediği süre doğrultusunda devam eder. Dersler başlangıç-orta-İleri seviye olmak üzere gruplar halinde verilir. Yetenek ölçüsüne göre grup değişikliği de gerçekleşebilir.

Okulunuzda hangi kurslar var ?

TangoTurco DSK Tango Kursu ağırlıklı bir okuldur. Tango dışında Oryantal Kursu, Çocuk Dansı Kursu, Düğün Dansı Kursları ve Özel Dans Dersleri mevcuttur.

Dans etmek için yaş limitiniz nedir?
7-77 arası her sağlıklı kişi dans edebilir 🙂
Ne kadar zamanda Tango öğrenebilirim ?
Genelleme yapmak çok doğru değildir fakat sosyal dansçı olarak 1-3 yıl kadar sürer. Bu süreç kişinin disiplinli çalışması,derslere düzenli gelmesi ve etkinliklere katılması ile değişebilir. Sadece grup derslere devam ederseniz minimum 2-3 yıl içerinde başlangıç/orta seviye hem grup hem de özel derslere katılırsanız 2 yıl ayrıca da Milonga ve çalıştaylara katılırsanız 1,5-2 yıl içerisinde orta seviye olabilirsiniz. Daha fazla emek verip devam ederseniz 3-5 yıl içerisinde ileri seviyeyi yakalama şansınız mevcuttur. Tabii bu kişiden kişiye değişir.
Grup dersleri hafta da kaç gündür?
Grup dersleri hafta da 1 gün 1.5 (90 dk) saattir.
Tango zor bir dans mıdır ?
Hem evet hem de hayır 🙂 Evet çünkü Tango bir iletişim dansıdır. Çift olarak icra edilir. Karşılıklı uyum ve anlaşmaya bağlı gelişir. Bol tekrar ve sabır ister. Hayır çünkü yürümesini bilen her insan bir şekilde öğrenir yeter ki istemeyi bırakmasın.
Çocuklara yönelik dans sınıflarınız var mı ?

Çocuk dans sınıflarımız da mevcuttur. Özellikle Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun (TDSF) her yıl düzenlediği dans yarışmaları için çocuk dansçılar lisanslı olarak yetiştiriliyor.

Milonga nedir?

Tango gecelerine “Milonga” denilir.

Milonga'ya gidince nelere dikkat etmemiz gerekir?

Gece yaklaşık 4/5 saat sürer. Genellikle dj performansı bazen de canlı orkestra ile müzikler yapılır. Geceye uygun giyinilir ve Tango ayakkabıları şarttır! “Ronda” denilen saatin ters yönün de 1 daire içinde veya kalabalık olur ise 2 daire şeklinde danslar gerçekleşir. Her 3/4 parça sonrası “cortina” adı verilen Tango dışı 20/30 saniyelik bir geçiş müziği çalar. Bu durum da oturulur ve yeniden dansa başlanır. Dans esnasında sakız çiğnemek ve devamlı konuşmak uygun değildir. Dans bitince bir kenara çekilip düşük volum ile kısa sohbet dinlenme babında yapılır. Birini dansa kaldırmak için ” cabaceo”denilen bakışmalar kullanılır. Kalkmak istemeyen bir kadın bakışa onay vermezken kalkmak isteyen memnuniyet göstererek hafif bir baş hareketi ile onay verir.Bu şekilde ret edilme psikolojisi de ortadan kalkar. Eğer bir erkek bir bayanı dansa kaldırmak isterse onu inceler sohbet ediyor veya bir şeyler içiyor ya da ayakkabısını henüz giyinmemiş ya da dans ayakkabısını çıkarmış ise asla dansa davet için yeltenmemelidir. Eğer bir kadın bir erkekle dans etmek ister ise onunla göz temasına geçer buna da “mirada”denir.

Sosyal dansçı ne demek ?
Sosyal dansçı demek profesyonel dansçı olmayan sosyalleşmek için dans öğrenip dans gecelerin de kendisi gibi sosyal dansçılar ile bu birlikteliği paylaşan kişilerdir.
Size nasıl ulaşabiliriz?

+90-532-325-8078 cep numarasını arayabilirsiniz, [email protected] isimli adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da iletişim sayfasından form doldurup, gönderebilirsiniz.