Canaro Kardeşler kimdir?

Canaro Kardeşler 5 kişiden oluşur. Bunlar: Rafael, Francisco, Juan, Humberto ve Mario’dur.

Rafael Canaro kimdir ?

Orkestra: Rafael Canaro

Şarkıcılar: Aldo Campoamor, Luis Scalon, Raul Sanders, Carlos Dante, Roger Toussaint,Luis Mariano,Alberto Tagle,Mario Bertran,Ricardo Duarte,Raul Sanders

Dönem: 1927–1948

1890 yılında Uruguay’da doğmuştur.
Rafael, Francisco’nun kardeşi, her zaman en büyük ve en ünlü tango müzisyenlerinden biridir.
Rafael Canaro hayatının 10 yılından fazlasını Avrupa’da harcamıştır. Parçalarının çoğunu yaşadığı ülke olan Fransa’da kaydetmiştir, (Bunlardan bazıları: Rien que nous deux , Canta Raúl Sanders, 1937 ve La mélodie de notre adieu, Canta Roger Toussaint, 1936) ama aynı zamanda Almanya ve İspanya’da da yaşamını sürdürüp, kayıtlar gerçekleştirmiştir.
Mar Del Plata’da Arjatin’de yaşarken hayata gözlerini yummuştur.

Rafael’in bazı parçaları: Alma del bandoneón, Campanas del recuerdo, La muchachada del centro, Yo no sé porque te quiero, Cómo te quiero, Qué le importa al mundo, Resentimiento, Yo también soñé, Aunque no lo crean, Cosas viejas, Envidia, Viejo gaucho, Cuando el corazón, Paciencia, Hay que aclarar, Pura milonga, Viejos tiempos,
Falsedad, Olvídame, Callecita de mi novia, A Montmartre

Francisco Canaro kimdir ?

Francisco Canaro; 1888 yılında Uruguay’da San José de Mayo’da dünyaya gelmiştir. Ailesi önce İtalya’dan Uruguay’a ve Francisco daha 10 yaşından küçükken Buenos Aires’e(Arjantin) göç etmiştir. Kendisi Tango Orkestra Şefi ve Kemanisttir. Francisco Canaro, 1915 Arjantin klasiği, Nobleza gaucha ve sonrasında romantik olarak bağlı olduğu Arjantinli oyuncu ve tango vokalisti Ada Falcon için müzik besteledi. 1920 yılında Francisco Canaro, büyük bir tango yıldızına hızla dönüşen Azucena Maizani’yi keşfetti. Onun ilk kayıtları 1922 yılında keman, piyano ve bandoneondan oluşan bir trio(üçlü) ile gerçekleşti. 1925’te orkestrasıyla Paris’te ve yerel izleyiciler arasında başarılı bir performans sergileyerek on yıl boyunca Avrupa’da kaldı.

Şimdi ben sorayım;

Daha önce kontrabasın Arjantin Tango’ya Francisco Canaro tarafından eklendiğini duymuş muydunuz ?

Orkestra için şarkıcı ekleme fikrinin Francisco Canaro’ya ait olduğunu daha önce duymuş muydunuz ?

Francisco Canaro’nun 1918 yılından 1935’e kadar besteci hakları için mücadele ettiğini ve sonuç olarak Sadaic’s Arjantinli Yazarlar ve Besteciler Topluluğunun açılıp, Francisco Canaro tarafından satın alındığını biliyor muydunuz ?

Francisco’nun takma adı “Pirincho” nasıl doğdu ?

Francisco Canaro’nun açıklamasına göre, bu konunun bir aile hikayesi ile bağlantılı olduğunu söyleniliyor. Bahse geçen açıklama şu şekilde:
”Annemin Sara ismindeki bir arkadaşı doğum sırasında ebeye yardım ediyordu. Annem doğum yaparken Sara bağırdı: Bu bir Pirincho’ya benziyor! Çünkü doğduğumda beni çok kıllı saçlarımla gördü. Pirincho uzun bir kuyruğu olan bol tüylü bir kuştur. Küçük kafasının vücudunun geri kalan kısmı gibi kahverengimsi bir renkte düzensiz bir tepesi vardır.”

Juan Canaro kimdir ?

1892’de San Jose’de doğmuştur. Buenos Aires’e göç etmiştir. Francisco kadar ünlü olmasa bile, Arjantin Tango Tarihi için çok önemli bir müzisyendir. Juan’ın müzik aleti çalmasının ve müziği çok sevmesinin iki sebebi vardır. Bunlardan biri bir gün Francisco Mandolinini çalarken Juan bunu duyuyor ve çok hoşuna gidiyor. İkincisi ise komşusunun arkadaşının ona bir bandoneon hediye etmesi. 1917 yaşında Francisco’nun orkestrasında çalmaya başlayan Juan, 1977’de Mar Del Plata’da gözlerini yumduğu güne kadar dünya çapında birçok turneye çıkıp insanlara müziğini sunmuştur.

Humberto Canaro kimdir ?

Francisco ağabeyi onu müzik okumuş ve piyano profesyonelliğe dönüştürerek adının popülaritesine katkıda bulunmuştur.
Orkestra’ya onun popüler kardeşi olarak katıldı, aynı zamanda çok iyi değerler besteledi.
Kardeşleri tango ile dünyayı gezerken, annesine bağlı biri olduğu için Buenos Aires’in ötesinde çalışmadı; 2. Dünya Savaşından sonra, Avrupa ve Amerika turuna çıktı.
Humberto Canaro 16 Ağustos 1986’da Montevideo (Uruguay)’da doğdu ve 26 Ağustos 1952’de Buenos Aires’te vefat etti.

Mario Canaro kimdir ?

Mario Canaro bu ailedeki en genç kardeştir.
Abileri tarafından müzisyen yapıldıktan sonra, 1927 yılında Fransa’ya seyahat etti.
Bir sürü tango bestelemiştir, bunlar:
My Love”(Carlos Gardel tarafından kaydedildi),”So the World”, “Look my portrait Kid”, “Hacete Bear”, “Sing to Forget”, “To Her Majesty”, “Yours Is My Love”, “Pena Grey”, “What Yoke! “” Chonguita “” who else but me? “” Like Flowers “,” Complaints of the Soul “,” Heaven and You “,” Rosina “,” Our Way “,” I Hear your Voice “,” heart Artist “,” Lamento Campero “,” Lags “,” Don Horacio “.
14 Mayıs 1903’te Buenos Aires’te doğdu ve 19 Haziran 1974’te haya gözlerini yumdu.

Kaynak: todotango.com – vikipedi